+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

Затвердження Технічного регламенту щодо вимог до скрапленого газу

Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей та внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069»

Повідомлення про оприлюднення 

проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей та внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069»

 

Міністерство енергетики та захисту довкілля оголошує про опублікування проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей та внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1069» на офіційному веб-сайті Мінекоенерго в мережі Інтернет - http://mineco.gov.ua, розділ «Діяльність», підрозділ «Регуляторна діяльність».

На сьогодні в Україні відсутній нормативно-правовий документ, що визначає вимоги до газу скрапленого для автомобільного транспорту та комунально-побутового споживання і промислових цілей, що призводить до недобросовісної практики використання ГС, призначеного для комунально-побутового споживання, для заправляння автотранспортних засобів, що вводить в оману споживачів (користувачів) через його відмінні фізико-хімічні показники якості, ніж ГС  для автомобільного транспорту. Крім того, згідно частини другої статті 23 Закону України «Про стандартизацію», національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. З прийняттям проєкту акта вимоги національних стандартів до показників якості ГС стануть обов’язковими.

Проєкт постанови встановлює єдині вимоги щодо показників якості ГС при їх виробництві та наданні на ринку у відповідності до вимог національних стандартів. Проєктом постанови встановлюються вимоги до показників якості ГС для автомобільного транспорту, а також для комунально-побутового споживання та промислових цілей. Показники якості ГС, встановлені проектом акта для автомобільного транспорту, відповідають національному стандарту України  ДСТУ  EN 589:2017 (EN 589:2008+А1:2012,IDT) «Палива автомобільні. Газ нафтовий скраплений. Технічні вимоги та методи контролювання», а для комунально-побутового споживання та промислових цілей – державному стандарту України ДСТУ 4047-2001 «Гази вуглеводневі скраплені паливні для комунально-побутового споживання. Технічні умови».

Проєктом постанови запроваджується необхідність проведення оцінки відповідності ГС, що вводиться в обіг або надається на ринку України,  відповідно до процедури оцінки відповідності, встановленої згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 р. № 95 «Про затвердження модулів оцінки відповідності, які використовуються для розроблення процедур оцінки відповідності, та правил використання модулів оцінки відповідності», а також  визначається орган державного ринкового нагляду за видом продукції, щодо якого здійснюється державний ринковий нагляд - газ скраплений для автомобільного транспорту та комунально-побутового споживання і промислових цілей.

Прийняття постанови матиме позитивний вплив на екологію та навколишнє природне середовище, оскільки буде сприяти забезпеченню ринку якісним ГС шляхом  встановлення обов’язкових вимог до його якісних показників і державному ринковому нагляду щодо ГС, що обумовить належний рівень якості ГС, також запобігатиме нецільовому застосуванню ГС комунально-побутового споживання та промислових цілей для використання як палива для автотранспортних засобів.

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою за адресою: Міністерство енергетики та захисту довкілля України, 01601, вул. Хрещатик, 30; е-mail:  svetlana.kolyadenko@mev/gov/ua або tatiana.volovich@mev.gov.ua.

LPG – безпечний, універсальний, доступний