+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

Відбулись 31 – ші відкриті Збори учасників Асоціації

20 травня на День вишиванки Українська Асоціація скрапленого газу традиційно зібрала своїх друзів, колег та партнерів на 31 – ші відкриті Збори учасників Асоціації

20 травня на День вишиванки Українська Асоціація скрапленого газу традиційно зібрала своїх друзів, колег та партнерів на 31 – ші Загальні Збори учасників Асоціації.

Зустріч відбулась у форматі zoom – конференції, учасниками якої стали представники компаній ПП «Компанія «Надєжда», ПВГП «Автотранс", ТОВ «Західекотоп», ТОВ «Укравтономгаз», «Ультрамарин Трейдинг», СП «Полтавська газонафтова компанія», «Востокгаз», «Укрдніпрогаз», «Автогаз Глобал Трейд», ТОВ «Аргус Медіа Лтд», Консалтингова група «А-95»,  ТОВ Нафторинок, Sintonec LPG, ТОВ "СВГ ПЛЮС", Kosatka Media та інші.

Генеральний директор УАСГ Станіслав Батраченко підвів підсумки роботи галузі за останні півроку, закцентував увагу на доцільності перенесення терміну вступу в силу вимог технічного регламенту, з огляду на недостатню кількість акредитованих органів декларування відповідності вимог якості.

Також команда УАСГ висловила думку щодо підтримки Проекту Закону 4098-3 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення співвідношення ставок акцизного податку на бензини та скраплений газ відповідно до європейського законодавства. На думку експертів, законопроект №4098-3 спрямований на захист українського споживача.

 Були наведені відповідні розрахунки зміни податкового навантаження для українців за проектами по зміні акцизу на скраплений газ та приклад співвідношення ставок акцизного податку на скраплений газ до ставок акцизного податку на бензини в Україні та країнах ЄС.

Також в УАСГ стурбовані зростанням продажів газу по так званим «переливам», де після того як білоруська / українська / польська машина заїжджає в Україну, проводиться митне оформлення, і потім на майданчику, де перекачується газ одразу відбувається  продаж за готівку.

На заході відбувся виступ журналістки видавництва Kosatka.Media на основі аналітичних даних Державної фіскальної служби України стосовно боротьби з нелегальним ринком палива. За даними Державної фіскальної служби України за 1 квартал поточного року правоохоронці виявили майже 9 тис. Порушень у сфері обігу пального. За цей період було вилучено з незаконного обігу 4661 тонну палива на суму майже 94 млн грн, закрито 126 нелегальних АЗС і 9 незаконних міні-НПЗ. За фактами правопорушень розпочато 47 адміністративних і кримінальних проваджень.

Представник мережі автогазових СТО PROFI GAS Юрій Волохоненко у своєму виступі розповів про падіння в два рази  ринку переобладнання. За його словами, введення акцизу і регламенту може і надалі погано вплинути на розвиток ринку.

У свою чергу, за словами головного інженера групи компаній «Автотранс» Валентина Заворотюка, на СТО компанії через сертифікації кількість переобладнання знизилося на 60%.

Відбувся інформативний виступ старшого редактора Argus Світлани Новолодської. В рамках презентації даних цінового агентства вона доповіла учасникам про вплив Covid-19 і поставок СГ з США на ринок Європи, вплив введення в експлуатацію переробних і нафтохімічних підприємств РФ на динаміку споживання і експорту СГ виробництва РФ на ринок Європи.

Хочемо подякувати усім учасникам та спікерам заходу! Ми впевнені, що заходи Української Асоціації скрапленого газу корисні не тільки для представників бізнесу, але й для українського ринку скрапленого газу в цілому. Чекаємо нових зустрічей та маємо надію, що вже наступного разу зможемо зустрітись не в онлайн – режимі, а, як мінімум, за філіжанкою кави smile

LPG – безпечний, універсальний, доступний