+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

«Укртатнафта» просить збільшити ставку акцизу на LPG до 168 євро

ПАТ «Укртатнафта» звернулася до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з пропозицією збільшити ставку акцизного податку на скраплений газ до 168 євро/1 тис л.

ПАТ «Укртатнафта» звернулася до прем'єр-міністра України Денису Шмигаль з пропозицією збільшити ставку акцизного податку на скраплений газ до 168 євро / 1 тис л. Копія листа є в розпорядженні Нафторинку.

За розрахунками компанії, це призведе до збільшення відрахувань до бюджету до 13 млрд грн / рік. Ставки на бензини і ДП в компанії пропонують залишити на колишньому рівні - 213,5 євро і 139,5 євро відповідно.

У компанії відзначають, що даний момент є найкращим часом для збільшення акцизних ставок, оскільки воно буде повністю нівельовано зменшенням котирувань. В УТН відзначають, що дане рішення призведе до збільшення відрахувань до бюджету і не відіб'ється на ціні для кінцевого покупця.

Крім того, в «Укртатнафті» відзначили, що в квітні 2020 з РФ було поставлено 60 тис т LPG. Третина цього обсягу було поставлено компанією "Глуск", що фактично забезпечує поставки НК "Роснефть", яка знаходиться під санкціями України. Вартість на митниці склала $ 394 за т., Що в 2-3 рази вище ціни газу на європейському ринку. Таким чином, низькі ставки акцизного податку на LPG дозволяють завищувати ціну російського ресурсу, і таким чином замість поповнення державного бюджету, виводити їх в російські національні компанії.

Посилання на джерело

 
LPG – безпечний, універсальний, доступний