+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

Українська Асоціація скрапленого газу (УАСГ) закликає дотримуватися правил техніки безпеки всіх, хто працює зі скрапленим газом або ним користується!

Особливо актаульно дотримуватись всіх правил треба в літній період, коли по всій території України підвищенна середньодобова температура та присутня грозова активність
Українська Асоціація скрапленого газу (УАСГ) закликає дотримуватися правил техніки безпеки всіх, хто працює зі скрапленим газом або ним користується!

Останні події на газовой заправці (АГЗП) в місті Новосибірськ (Росія), коли при виконанні робіт з перекачування скрапленого газу виникла пожежа з подальшими вибухами, нагадують про необхідність суворо дотримуватись вимоги охорони праці та пожежної безпеки зі скрапленим газом.

Попередньо причиною пожежі стала відсутність заземлення газовозу та нещільність з’єднань гумотканинних рукавів. Доречі це найбільш поширене порушення на об'єктах газової інфраструктури. Подібний прикрий випадок стався 27 березня 2019 року на території газової заправки в місті Кропивницький, коли постраждали люди від жахливої пожежі.

Особливо актуально дотримуватись всіх правил треба в літній період, коли по всій території України підвищенна середньодобова температура та присутня грозова активність.

Не треба нехтувати правилами безпеки й власникам авто на газу, яких в Україні, нараховується більше 2 млн од. Перевірку та сезонне обслуговування газового обладнення на автомобілі треба проводити в першу чергу.

Крім того в УАСГ рекомендують:

1. Відповідальним особам перевірити наявність блискавкозахисту та працездатність стаціонарного заземлення АЗК, АГЗП, які повинні бути за межами вибухонебезпечної зони.

2. Керівникам автогосподарств, що перевозять скраплений газ, перевірити справність та працездатність заземлюючих пристроїв автомобілів.

3. Заборонити стоянку автомобільних цистерн з вибухо-пожежонебезпечними вантажами та іншого транспорту на території АЗК, АГЗП.

4. Злив-налив скрапленого газу необхідно виконувати відповідно до вимог керівних документів з охорони праці та пожежної безпеки. Перед початком зливно-наливних робіт провести заземлення автоцистерни і залізничної цистерни, під час зливно-наливних робіт вести постійний нагляд за герметичністю усіх з’єднань технологічних трубопроводів, резервуарів, автоцистерн і залізничних цистерн.

5. Провести перевірку наявності та справності первинних засобів пожежогасіння (візуально – наявність пломби та ваги).

6. Провести додаткову перевірку справності автоматичної пожежної сигналізації та системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей.

7. Провести перевірку пожежних резервуарів та пожежних гідрантів.

8. При наявності пожежної колонки та пожежних рукавів перевірити їх працездатність, бути готовими використати їх за призначенням.

9. Бути пильними, посилити контроль за клієнтами та відвідувачами АГЗС щодо дотримання правил поведінки на об’єкті.

10. Власникам авто на газу знайти час та провести планове обслуговування своїх ГБО.
LPG – безпечний, універсальний, доступний