+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

Стагнація ринку LPG України

Впродовж останніх трьох років ціни на нафту на світових ринках падають. Відповідно вартість головних похідних, а саме котирування бензину та дизпалива постійно знижується. Скраплений газ, який керується іншими чинниками, а саме виробництвом не тільки з нафти, а ще з газового конденсату та природного газу відрізняється від бензинів стабільністю цін.

"Впродовж останніх трьох років ціни на нафту на світових ринках падають. Відповідно вартість головних похідних, а саме котирування бензину та дизпалива постійно знижується.
Скраплений газ, який керується іншими чинниками, а саме виробництвом не тільки з нафти, а ще з газового конденсату та природного газу відрізняється від бензинів стабільністю цін. Також на вартість скрапленого газу впливає діяльність хімічної промисловості (в межах 30% світового використання скрапленого газу).
Останнім часом в Україні собівартість скрапленого газу (в тонах) наблизилася до собівартості бензинів. Це вплинуло на ціни на рітейлі, що відповідно призвело до підвищення вартості скрапленого газу на АЗС більше 56%-58% відносно бензинів. Мережі АЗС фіксують зниження реалізації автогазу на користь бензинів.
Також додало до стагнації автогазу здороження сертифікації на кожне встановлене обладнання ГБО в п’ять разів, що призвело до зменшення встановлення нового обладнання в 2020 році (прогноз втрат 80 000 – 90 000 авто. Дані газомоторної асоціації України).
Асоціація скрапленого газу (УАСГ) фіксує малий відсоток активністі у використанні пільг, яку держава встановила для користувачів. А саме:
Відповідно до Податкового кодексу України фізичні особи мають право повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у зв’язку зі зменшенням їх оподаткованого доходу на суму коштів, сплачених за встановлення ГБО на власний транспортний засіб (механізм податкової знижки).
Для цього необхідно подати до податкового органу річну декларацію про майновий стан і доходи разом із документально підтвердженими витратами про встановлення ГБО.
У 2012 – 2019 роках таким механізмом податкової знижки скористалися лише 1303 особи, повернувши з бюджету 2,9 млн гривень ПДФО (середня сума повернутого ПДФО на 1 автомобіль у 2019 році становила 2576 гривень або 18% від вартості встановленого ГБО)" - зауважує Генеральний директор УАСГ Станіслав Батраченко.

УАСГ закликає спеціалізовані СТО зі встановлення ГБО інформувати підприємців та фізичних осіб про пільги надані державою (УАСГ зобов’язується надати необхідну інформацію для мереж СТО). Це полегшить фінансове навантаження на інвестиції громадян України в ефективне використання екологічно чистішого альтернативного палива - скраплений газ.

 
LPG – безпечний, універсальний, доступний