+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

Результат роботи УАСГ над законопроєктом №1210 стосовно зміни ставок акцизного податку на скраплений газ

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №1210. Внесення змін до Податкового кодексу відбудеться без перегляду ставок акцизного податку на скраплений газ і бензин

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №1210. Внесення змін до Податкового кодексу відбудеться без перегляду ставок акцизного податку на скраплений газ і бензин. За це проголосувало 283 депутата.

Поправки про перегляд акцизу були подані депутатом Ольгою Василевської-Смаглюк (№1899) і групою з трьох депутатів, серед яких народний депутат Тарас Батенко (№1911). Вони пропонували ввести єдину ставку акцизу на LPG і бензин в розмірі € 139,5 / тис. л.

16 січня на вечірньому засіданні Верховної Ради депутати Ольга Василевська-Смаглюк і Тарас Батенко не стали наполягати на підтвердженні своїх поправок про перегляд ставок акцизів на LPG і бензин.

Українська Асоціація скрапленого газу активно працювала над тим, щоб законопроєкт був прийнятий без поправки стосовно акцизу на LPG. Були проведені зустрічі з представниками влади, сформовані відкриті листи-звернення до народних депутатів, зроблені необхідні розрахунки, які показували наскільки негативними будуть наслідки зміни ставки акцизного податку на LPG.

УАСГ зверталась до влади з проханням захистити своїх виборців від зростання цін та дестабілізації, не ставати на підтримку інтересів олігархічних груп, створити умови для розвитку в Україні, але не за рахунок збільшення податків на соціальні товари.

Якби нові ставки були прийняті Україна отримала б додатковий черговий градус соціального невдоволення, зниження соціального рівня життя людей. Адже збільшення розміру акцизного податку на пропан-бутан призвело б до стрімкого зростання роздрібних цін на автогаз на 4-5 грн. або на 25%, а українцям такі зміни обійдуться до 10 млрд. грн. додаткових витрат в рік.

 
LPG – безпечний, універсальний, доступний