+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

Про операції з торгівлі скрапленим газом

В Українській Асоціації скрапленого газу вважають неприпустимим розганяти тему по ринку, що всі операції з торгівлі скрапленим газом, зокрема й імпорт повинні здійснюватися винятково на товарних біржах.
В Українській Асоціації скрапленого газу вважають неприпустимим розганяти тему по ринку, що всі операції з торгівлі скрапленим газом, зокрема й імпорт повинні здійснюватися винятково на товарних біржах.
Слід зазначити, що ця прикра помилка була зафіксована та обговорена на робочій групі, яка проведена 19 серпня 2022 року в Міненерго.
На даний час зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 2022 р. № 834 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2021 р. № 1433. Про затвердження переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках” підготовлені та проходять процедури погодження. На наступній неділі на засіданні Кабінету Міністрів вони будуть прийняті.
Асоціація надсилала свої пропозиції в такій редакції:
"Скраплений газ власного видобутку, видобутих на підставі спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (крім обсягів, що використовуються на власні технологічні потреби), що здійснюється підприємствами, частка держави у статутному капіталі яких становить 50 відсотків і більше, господарські товариства, 50 відсотків і більше акцій (часток, паїв) яких належать до статутного капіталу інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, відповідно до яких вартість вкладу зазначених підприємств, товариств, дочірніх підприємств, представництв та філій становить 50 відсотків і більше загальної вартості вкладів учасників договорів, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю таких підприємств."
В УАСГ пропонують припинити дії з реєстрації угод із продажу скрапленого газу (СВГ), зокрема й імпорту на Українській енергетичній біржі, та дочекатись змін в Постанові.
 
LPG – безпечний, універсальний, доступний