За і Проти переобладнання

За і Проти переобладнання

Останнім часом використання зрідженого газу стало більш популярним, що пояснюється в основному дешевизною газу в порівнянні з бензином. Однак в зрідженого газу як автомобільного палива є й інші переваги:

1) Серед багатьох автолюбителів і навіть працівників автосервісу існує помилка, що газова система харчування небезпечне.

Подібні страхи не мають під собою жодної підстави, але переконати людини буває просто неможливо. Справа в тому, що часи перших проб і низькоякісного обладнання давно пройшли і на даний момент технологія добре відпрацьована.

Досвід експлуатації газобалонних автомобілів показує, що ці автомобілі в аварійних ситуаціях менш пожежо-і вибухонебезпечні, ніж оснащені бензиновими двигунами. Газ або бензин в суміші з повітрям може загорітися тільки при високій концентрації в певному обсязі. Через спеціальних добавок ( одоранту ) у разі витоку газу відчути його запах дуже легко. Витік бензину можна й не помітити. При аварії та пошкодженні газових трубопроводів мультиклапан моментально припинить подачу газу, а зруйнувати газовий балон дуже складно. Таким чином, що випливає після аварії бензин представляє набагато серйознішу небезпеку.

Для зберігання автомобіля з газом в закритому приміщенні на кожному трубопроводі, що виходить з балона, передбачено не менше трьох незалежних один від одного запірних пристроїв. На заправному трубопроводі : вентиль на блоці арматури, зворотний клапан блоку арматури, заглушка заправного пристрою. На трубопроводі, що живить двигун : вентиль блоку арматури, швидкісний клапан, електромагнітний газовий клапан з фільтром і розвантажувальний пристрій редуктора.

2) Дуже важливо те, що це екологічно чисте паливо, у вихлопі при роботі на газі міститься менше шкідливих речовин, в тому числі СО ( майже в два рази менше).

3) Газ має більш високе октанове число (порядку 102). Відповідно, практично неможливі детонаційні пошкодження двигуна.

4) Зменшується знос циліндро- поршневої групи . По-перше при пуску холодного двигуна не утворюється плівки з бензину, що змиває змащення . По друге, газ згорає повільніше і тиск в циліндрах наростає не так швидко - в результаті ударні навантаження на деталі двигуна менше.

Завдяки кращому сумішоутворенню газу з повітрям, (у порівнянні з бензином ) і тому, що газова суміш рівномірніше розподіляється по циліндру . двигун працює м'якше і тихіше.

5) Газ не розріджує моторне масло, тому масло можна міняти рідше, ніж при експлуатації на бензині. Практично не утворюється нагару.

У порівнянні з бензином, у газу є кілька недоліків:

1) Менша теплота згоряння.

Тому при роботі на газі потужність двигуна менше приблизно на 2 ... 5 %. Іноді радять поставити трохи більш раннє запалювання . Однак, це спірне питання. По-перше, це доцільно робити тільки на автомобілях, що працюють на високооктановому бензині ( 95 і вище ) - з тим, щоб не доводилося ставити запалювання пізніше щораз, коли треба їхати на бензині. По-друге, існує думка (у результаті проведених досліджень), що на високих оборотах при роботі на газі навпаки запалювання повинне бути трохи більше пізнім, ніж для бензину. Тому краще зберегти регулювання, рекомендовані для бензину.

2 ) Ще один недолік - місце в багажнику займає .

Правда, останнім часом все частіше використовують тороїдальні балони, які розміщують замість запасного колеса.

3) І останнє - на газі не можна заводиться в холодну погоду (мінус 10 і нижче).

В принципі, двигун заведеться, але це знижує термін служби діафрагми редуктора . Тому краще заводити автомобіль на бензині, але вже при температурі двигуна близько 40 ° можна перемикатися на газ. Треба відзначити, що на сучасному газобалонному обладнанні пуск двигуна завжди проводиться на бензині, а після прогріву до необхідної температури відбувається автоматичне перемикання на газ.

Яндекс.Метрика