ЕКОНОМІЧНА ВИГОДА ВІД ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГБО

ЕКОНОМІЧНА ВИГОДА ВІД ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГБО

У порівнянні з дизельними і бензиновими двигунами у ГБО є маса переваг (технічних, екологічних та ін.) Однак для вітчизняних автомобілістів, як правило, на перше місце виходить економічна складова. Простіше кажучи, вони задаються одним лише питанням : « ? А наскільки в принципі вигідно оснащувати свій автомобіль газовою установкою ». Ось на нього ми і постараємося відповісти в цій статті .

Досить порівняти ціни на заправних станціях, щоб переконатися : газ коштує приблизно в два рази дешевше якісного бензину. Здавалося б, вигода очевидна. Однак проблема полягає в тому, що установка ГБО на ваш автомобіль теж коштує грошей і чималих. Зрозуміло, що всі витрати повинні окупитися, і чим швидше, тим краще. Ось з цим - то часом і виникають серйозні проблеми.

Припустимо, що б використовуєте свій автомобіль всього кілька разів на тиждень, та й то лише для того, щоб потрапити на роботу або в найближчий гіпермаркет. У цьому випадку установка ГБО окупиться нескоро, а може бути, і ніколи, якщо автомобіль вже має великий пробіг . Втім, у цієї проблеми є просте рішення : купуючи новий автомобіль, ви можете просто встановити на нього колишнє газове обладнання, яке таким чином перетворюється на довгострокові інвестиції.

Зовсім по-іншому виглядає картина, якщо за рік ваш автомобіль проїжджає понад 20 тис. кілометрів. У цьому випадку буде потрібно менше року, щоб установка ГБО повністю окупила себе . Точніше сказати важко, оскільки багато що залежить як кількості палива, споживаного вашим автомобілем, а також від типу газового обладнання, встановленого на ньому.

Самим вигідним варіантом вважають великі потужні автомобілі, чиї двигуни споживають 15 і більше літрів бензину на 100 км шляху. Слід врахувати і те обставина, що подібні машини в більшості випадків є дорогими іномарками, які можуть працювати лише на високоякісному, а тому і дорогому паливі (марки АІ 95-98 ), ціна якого перевищує вартість газу вже в 2,5, а іноді й в 3 рази. У цьому випадку навіть відносно дорогі системи, що відносяться до третього і четвертого покоління, можуть окупитися протягом півроку.

Ще одна важлива перевага, одержуване завдяки застосуванню сучасних систем ГБО, полягає в тому, що вони істотно збільшують експлуатаційний ресурс каталітичного нейтралізатора відпрацьованих газів і системи вприскування бензину. Це якраз ті запчастини, заміна або ремонт яких є вельми витратними.

Як ви вже могли зрозуміти, єдиним мінусом ГБО з точки зору економічності є його досить висока вартість. Щоб насолодитися всіма перевагами газової установки, доведеться викласти не менше 200 доларів. Це сама скромна ціна, на практиці ж вона дуже часто збільшується в рази. Втім, і тут існує можливість серйозно заощадити, оскільки ряд виробників пропонує ГБО, що відрізняється помірною ціною і досить високою якістю (наприклад, Lovato ).

Ще одна стаття витрат пов'язана з установкою ГБО на автомобіль. Цей тут випадок, коли економія протипоказана з багатьох причин. Головна з них - безпека, але існують і проблеми чисто технічного плану, пов'язані з перевитратою палива і нормальним функціонуванням системи в цілому. Якщо установка газового обладнання була проведена неправильно, без дотримання відповідних норм і правил, то в результаті всі його достоїнства будуть перекреслені, а деякі деталі (наприклад, той же каталітичний нейтралізатор ) можуть швидко вийти з ладу. Саме через це в основному і поповнюються ряди супротивників ГБО, хоча його виробники ні в чому не винні, оскільки більшість проблем пов'язано з неправильним монтажем. Щоб уникнути їх, користуйтеся послугами тільки висококваліфікованих і досвідчених фахівців.


 

Яндекс.Метрика