Витрати газу

Витрати газу

Враховуючи фізичні властивості газу,зважаючи різної теплотворної здатності, витрати пропан – бутанової суміші повинні бути більші витрати бензину. Теоретично витрати газу можна визначити порівнявши енергію одиниці об’єму для різних видів палива:

Пропан - 6100 ккал/л;

Бутан - 6834 ккал/л;

Бензин - 7718 ккал/л;

Пропан-бутанова суміш (50%х50%) - 6470 ккал/л;

Пропан-бутанова суміш (90%х10%) - 6175 ккал/л.

Таким чином, одному літру бензину відповідає 1,19л пропан – бутанової літньої суміші або 1,25л пропан –бутанової зимової суміші.

На даний момент існує достатньо велика кількість виробників газового обладнання. Обмежень по об’єму двигуна немає, однак добре ставиться і працює газове обладнання як на двигуни об’ємом 1,6 L, так і на 2,8L і вище. Серйозною проблемою може стати відсутність вільного місця в багажнику у випадку встановлення стандартного балону великого об’єму. Вирішенням проблеми може стати установка тороїдального балону в нішу для «запаски». Такий балон об’ємом 48-50 літрів за розміром відповідає. Колесу 195/65R15, але коштує дорожче, чим звичайний. Не слід забувати, що корисний об’єм на 15-20% менше реального.

На практиці при правильній установці і регулюванні витрати газу можуть або відповідати витратам бензину, або перевищувати витрати бензину на 2-5%, в залежності від умов (зима, активне водіння і т.д.), типи двигуна і газового обладнання.

Яндекс.Метрика