+38 (099) 617-62-04
congressulpga@i.ua
+38 (096) 329-22-83
uasg@i.ua
Укр

На світових ринках ціни на нафту обвалилися на 30%

Станом на ранок понеділка, 9 березня, нафта марки Brent в ході торгів пробила колишній мінімум в 31,38 долара за барель і продовжила падати в ціні.

9 березня нафта марки Brent в ході торгів пробила колишній мінімум в 31,38 долара за барель і продовжила падати в ціні.

Так, в перший робочий день після розпаду угоди ОПЕК + відразу після відкриття ринку світові ціни на нафту обвалилися на 31%, до $ 31,43 за барель. За наступні 20 хвилин нафта відіграла частину падіння і подорожчала до $ 35,6 (падіння на 22%).

А вже 12 березня ціни на нафту знову впали разом з обвалом фінансових ринків після того, як США заборонили в'їзд з Європи. Незадовго до цього Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнала спалах коронавируса пандемією.

Вартість бареля травневої нафти Brent 12 березня до 9:00 за Києвом склала $ 34,34 (-4,00%). Барель квітневої нафти WTI торгувався по $ 31,63 (-4,09%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $ 35,79 і $ 32,98 відповідно

Занепокоєння ринку ускладнювався загрозою сплеску дешевих поставок сировини - Саудівська Аравія обіцяла підняти видобуток нафти до рекордно високого рівня на тлі цінової війни з Росією.

Нафта подешевшала приблизно на 50% по відношенню до січневих максимумів.

Ринок акцій також обвалився після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що в рамках заходів зі стримування епідемії коронавируса Сполучені Штати припинять всі поїздки з Європи. Виняток зроблено лише для Великобританії. Заборона на поїздки завдасть серйозного удару по американським авіакомпаніям, заявила їх галузева асоціація.

Цей несподіваний крок, ймовірно, призведе до подальшого падіння попиту на реактивні та інші види палива та на без того постраждалому ринку нафти. На даний момент важко визначити, наскільки глибоким буде це падіння.

«Декларація ВООЗ про глобальну надзвичайної ситуації і заборона на в'їзд в США ... на тлі посилення цінової війни між Саудівською Аравією і Росією знижує перспективи глобального попиту на енергоносії, - сказала Маргарет Янг, аналітик ринку в CMC Markets, Сінгапур. - Ведмеді домінують на ринку нафти, і не виключена поява нових проблем, перш ніж буде досягнуто дно ».

Об'єднані Арабські Емірати пішли за Саудівською Аравією, оголосивши про плани щодо збільшення видобутку нафти після краху угоди між ОПЕК, Росією та іншими незалежними виробниками, відомого як угода ОПЕК +. Раніше альянс резидентів і нерезидентних нафтового картелю сприяв стабілізації світових цін.

Національна нафтова компанія ОАЕ, ADNOC, заявила, що планує збільшити продажі сирої нафти до більш ніж 4 млн бар. / Добу. (Б / с) і прискорити збільшення потужності на чверть, до 5 млн б / д.

«З розвалом ОПЕК + глобальний нафтовий ринок втратив систему регулювання і тепер тільки ринкові механізми можуть диктувати баланс між попитом і пропозицією», - сказав Еспен Ерлінгсен, керівник досліджень з розвідки і видобутку в аналітичній компанії Rystad Energy. Її експерти вважають, що ціни на нафту повинні впасти до мінімуму в $ 20 / барр. для досягнення рівноваги.

LPG – безпечний, універсальний, доступний