Прийнятий законопроект №9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Прийнятий законопроект №9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

26 листопада 2018
Оцініть цей запис
(0 голосів)
Верховна Рада України 23 листопада схвалила в другому читанні законопроект №9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». «За» внесення змін проголосувало 236 народних обранців.
Зміни передбачають посилення контролю за обігом нафтопродуктів. Так документом, з 1 липня 2019 року передбачається введення ліцензування діяльності з виробництва, зберігання оптової та роздрібної торгівлі паливом. Для АЗС ліцензію видаватимуть щороку, її вартість становитиме 2 тис. грн. Ціна ліцензії для нафтобази складатиме 5 тис. грн.
У разі відсутності своєї нафтобази у ліцензіата, який торгує оптом, вартість зростає до 10 тис. грн. У свою чергу, ліцензія на право зберігання нафтопродуктів становить 780 грн. Ліцензії на оптову торгівлю і зберігання видаються терміном на 5 років.
У разі виробництва палива без ліцензії передбачено штраф у розмірі 1 млн грн. У свою чергу, якщо суб'єкт господарювання продає нафтопродукти оптом без ліцензії, то заплатить 500 тис. грн штрафу, якщо через АЗС - 250 тис. грн.
До податкового кодексу внесено зміни щодо впровадження витратомірів-лічильників і рівнемірів. Устаткування сховищ нафтопродуктів лічильниками-витратомірами стане обов'язковим для розпорядників акцизних складів обсягом понад 20 тис. м3 вже з 1 липня 2019 року, для власників складів обсягом понад 1-20 тис. м3 - з 1 жовтня 2019, а для тих розпорядників, у кого обсяг менш 1 тис. м3, виконання закону стане обов'язковим з 1 січня 2020 року.
Акцизним складом-приміщенням не є пункт зберігання, який за обсягами не перевищує 200 м3, а власник такого складу отримує протягом року не більше 1000 м 3 палива і використовує його для власних потреб.
Відзначимо, що акцизним складом може стати і транспортний засіб, якщо, використовуючи його, проводиться імпорт і реалізація палива. Відсутність реєстрації акцизних складів в системі СЕАРТ передбачає штраф у розмірі 1 млн грн, а повторне порушення протягом року на 2 млн грн.
 
Такі зміни депутати прийняли щоб побороти тіньовий ринок нафтопродуків.
Яндекс.Метрика