Українська Асоціація скрапленого газу 9 серпня 2018 року провела позачергові загальні збори УАСГ.

Українська Асоціація скрапленого газу 9 серпня 2018 року провела позачергові загальні збори УАСГ.

09 серпня 2018
Оцініть цей запис
(0 голосів)
 
9 серпня в Києві пройшли 24-і позачергові збори Української Асоціації скрапленого газу (УАСГ, ULPGA).
На зборах були присутні представники 17 компаній, які працюють в секторі скрапленого газу України.
Запрошені були представники СМІ та Міненерговугілля.
На порядку денному стояли невідкладні питання прийняття нових учасників, законодавчі ініціативи та акцизна політика по відношенню до скрапленого газу. 
Саме чергова ініціатива представників бензинової асоціації збільшити акциз на LPG став причиною позачергових зборів.
Асоціація УАСГ остані три роки плідно працювала с законодавчими органами влади для створення балансу на паливному ринку в частині податкового навантаження та вважає, що компенсувати втрати на бензиновому ринку за рахунок скрапленого газу - неприпустимо та необгрунтовано. Продовження діалогу на цю тему можливо тільки тоді коли буде нарешті зрозуміло мету розхитування паливного ринку. Заклики НАУ до наповнення бюджету за рахунок збільшення акцизу на LPG а зниження на бензин викликає посмішку та здивування. 
В Асоціації вкотре наголошують, що в ЄС відсутня практика зниження акцизів на нафтопродукти, в Європі їх заморожують на певний період. Директива ЄС чітко рекомендує підтримувати баланс акцизних податків на бензин ДТ та LPG.
У разі збільшення акцизу на € 35/тис. л до € 87/тис. л. вартість скрапленого газу на заправках збільшиться приблизно на 1,3 грн/л. У свою чергу після зниження акцизу на бензин з € 213,5/тис. л, до €164/тис. л, його вартість зменшиться в середньому на 1,8 грн/л. Зазначений фактор знизить привабливість переходу на автогаз і сповільнить темпи його розвитку.
В Асоціації впевнені, що зростання акцизу також зупинить інвестиції в газовидобувну галузь України і збільшення вітчизняного виробництва LPG, про яке говорив Президент Порошенко. У ПГНК, яка є членом УАСГ підтвердили, що зміна податкової політики зменшить інвестиції компанії у виробництво пропан-бутану.
Учасники Асоціації УАСГ проголосували проти ініціатив бензинової асоціації, а також «Укртатнафти», щодо зниження акцизів на бензин і збільшення на скраплений газ. Також в УАСГ не підтримали ініціативи Держрезерву, закласти ще підвищення акцизу на LPG на €9/т для формування мінімальних запасів світлих нафтопродуктів. Основним аргументом став той факт, що в проекті Закону України, який розробляє Держрезерв не передбачено накопичення запасів LPG.
На засіданні Асоціації обговорювалися питання прийняття Технічного регламенту на скраплений газ. Заступник директора департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля Олена Чайковська проінформувала учасників зборів що до 1 вересня 2018 року необхідно опрацювати та надати зауваження та пропозиції до першої редакції Технічного регламенту. У вересні пройде чергове засідання робочої групи з його прийняття», - зазначила вона. Терміни стислі та в листопаді документ вже повинен бути розроблений і відправлений на узгодження в держоргани. 
Крім того, на засіданні в ряди ULPGА прийняли нових членів SOCAR LPG та Orange LPG.

K2_MEDIA

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScx_KL54kN08S75ZWIi3STIJi9eYB8n3dgYVZZ1fseALax1tQ/viewform
Реєистрація на збори
Яндекс.Метрика