1 лютого 2018 року в Україні набирає чинності новий стандарт скрапленого газу.

1 лютого 2018 року в Україні набирає чинності новий стандарт скрапленого газу.

01 лютого 2018
Оцініть цей запис
(0 голосів)

Відповідно до ч. 2 Статті 11 Закону України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 № 1315-VII. Згідно програми робіт з національної стандартизації на 2017 рік та наказу ДП “УкрНДНЦ” №299 від 25.09.2017 року озроблен та прийнятий, в рамках гармонізації українського законодавства з нормативами Європейського союзу , національний нормативний документ ДСТУ EN 589:2017(Палива автомобільні. Газ нафтовий скраплений). Стандарт заміняє скасований радянський ГОСТ 27578–87(Газы углеводородные сжиженные для автомобильного транспорта). 
Головні показники, які підвищують вимоги до скрапленого газу: 
- наявність сірководню % - (0)
- вміст загальної сірки - меньше 50мг/кг
- корозія мідної пластини - клас 1
Проаналізувавши якісні показники імпортних постачальників скрапленого газу, а це 75 % обсягів , треба заначити, що ринок України давно працює в межах норм ДСТУ EN 589:2017. Це зумовлюється тим, що головні європейські та світові покупці Білоруського, Російського та Казахстанського та іншого ресурсу дотримуються норм європейського EN:589 тим більше, якщо виробництво налагоджено на випуск високоякісного ресурсу, змінювати в бік погіршення практично не можливо.
Що стосується вітчизняних виробників маємо надію що вони швидко змінять з 01.02.2018 року паспорти якості на нові, що не вплине на фактичну якість газу та відповідатиме новим нормам. 
Ажіотаж в суспільстві спричинено тим, що вперше скраплений газ отримав нову вимогу до якості, але давно її дотримується. 
Потужностей для зберігання, транспортування, реалізації в Україні достатьньо. Проблем з імпортним постачанням та наповненням внутрішнього ринку не буде. Роздрібні ціни будуть стабільними. Це чергова перевага скрапленого газу перед іншими нафтопродуктами. Сама сутність скрапленого газу являється екологічно чистим пальним по відношенню до інших.
В Асоціації УАСГ за підтримки Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, відповідно до Робочої програми розроблення технічних регламентів на період до 2020 року, триває активна робота по розробці Технічного регламенту який буде введений до кінця 2018 року та встановлюватиме технічні вимоги до всіх напрямків скрапленого газу комунально –побутового та автомобільного сектору, вирішувати завдання захисту життя, здоров'я, майна, охорони довкілля.

Яндекс.Метрика