28 липня 2017 року Українська Асоціація скрапленого газу провела спільний з профільними Асоціаціями круглий стіл на тему: " Роль держави та бізнесу в контролі об’єктів підвищеної небезпеки".

28 липня 2017 року Українська Асоціація скрапленого газу провела спільний з профільними Асоціаціями круглий стіл на тему: " Роль держави та бізнесу в контролі об’єктів підвищеної небезпеки".

28 липня 2017
Оцініть цей запис
(2 голосів)

Обговорювався стан розробки проекту Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки" та імплементацію Директиви 2012/18/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 4 липня 2012 р. про контроль значних аварій.
Дякуємо всім хто прийняв участь в заході! Окрема вдячність всім виступаючим які створили атмосферу професійності в питаннях закону. 
На заході були присутні:-
- представники міжвідомчої робочої групи яка була створена на розпорядження Кабінету Міністрів від 25 лютого 2015 р. № 132-р, Поліщук Тарас Васильович ДСНС України, Cуслов Сергій Миколайович ДСНС України, Радецький Йосип Іванович Державна служба України з питань праці, Лісовик Василь Володимирович Державна служба України з питань праці. Представник МВС Горбань Олександр.
-профільних Асоціацій Батраченко Станіслав Українська Асоціація скрапленого газу, Широков Олег УАСГ. Котов Сергій Олександрович Нафтогазова Асоціація України, Кіріняченко Валерій Іванович НАУ
Карамушка Олександр Михайлович ВГО "Асоціація "Укргідроенерго"
та представників бізнесу, експерти та ЗМІ.
Розглядалися питання:
- Чому не приймаються в новому Законі основні положення Директиви 2012/18/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 4 липня 2012 р. про контроль значних аварій?
- Яку в подальшому кількість ОПН "отримує" держава та вистачить для її контролю державних ресурсів?
- Як вибрати правильну оцінку небезпеки виникнення аварій з урахуванням суттєвих змін у технічному оснащенні,як в Директиві чи як зараз? 
-Скільки корупції та адміністративних бар’єрів пропонується в проекті Закону?
Як проходили обговорення буде відображено в протоколі зустрічі. 
Головне що винесли учасники столу це домінуючу позицію представників Держпраці, які піклуються за життя та добробут українських робітників. А саме, директива директивою. а відповідати будуть вони а не бізнес. Все що вказано в проекті закону тільки на захист та блага суспільства. Принцип визначенням по пороговим масам не приймається. Документ підтриман европейськими консультантами. Складається враження що ця група й збиралася тільки з двух організацій ДСНС та Держпраці.
З боку бізнесу були чіткі та принципові претензії до закону. Кількість об'ектів зросте, контроля не буде як й зараз немає, кількість дозвільної документації зашкалюватиме, витрати та побори зростуть, головне предмет перевірок це АГЗС знову ОПН! ринок все більше піде в тінь бо жодна нормальна людина не витримає такого навантаження. Знову ж є враження, що ми живемо в різних державах.
УАСГ заявила свою позицію та запропонували такі дії.
1. ПРИЙНЯТИ основні положення Директиви 2012/18/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 4 липня 2012 р. про контроль значних аварій в частині визначення ОПН по кількості маси небезпечної речовини до 50т це не ОПН.
2. Переглянути всі пункти закону які створюють проблеми для роботи галузі що зможуть сприяти корупції, а їх на думку експертів УАСГ біля 25 пунктів.
3. Після отримання документу проекту з МВС де він знаходиться на погодженні, в залежності від результату діяти далі, а саме якщо проект закону не буде змінений УАСГ знову буде просити Кабмін змінити склад групи та й готувати документу до суду бо питання залишається яке вирішує вже мабуть суд .

20429818 1909354335998976 2255073760267461373 n

Яндекс.Метрика